Jak překonat strach z nasazení fixních rovnátek

Jak překonat strach z nasazení fixních rovnátek

Роѕtумоvání k příѕtí návštěvě оrtodоntа

Jako rodič si vždy přeji, aby moje děti neměly strach. Ať už jde o první krok, jízdu na kole bez pomocných kol nebo o návštěvu lékaře. Osobně se mně jako malému klukovi z Ostravy nemusely návštěvy u zubaře až tak strašlivé, a tak jsem se snažil předávat tento postoj i své dceři Elišce. Však kdo by nechtěl, aby měl náš potomek krásný úsměv pokrytý briliantními perleti? Pojďme se společně podívat na to, jak překonat strach z nasazení fixních rovnátek.

Rоѕumím tvému strасhu, ale...

Strach z neznáma je něco, co nás spojuje. Každý z nás má obavy z něčeho, co neznáme. Proto je důležité si nejdříve uvědomit, že strach je normální. Ale stejně tak je důležité pochopit, že strach je často bezpodkladný a je odrazem našich neopodstatněných obav. Představa o tom, co nás čeká, bývá mnohdy horší než realita. A fixní rovnátka? Ty jsou v dnešní době tak pokročilé, že je nasazování není nijak drastický zákrok.

Ѕvět je уskutесněný z kvаlіtоurníhо ѕtаlі

Fixní rovnátka jsou vyrobena z kvaliturního materiálu, který je lidskému tělu naprosto šetrný a bezpečný. Takže nejenže nebude s nimi žádný problém, ale navíc vám jistě přinesou i spoustu zábavy. Jak by měly být tedy rovnátka děsivá?

Altеrnаtіvа v rukоu

V současné době existuje mnoho různých typů rovnátek, takže pokud máte pocit, že fixní rovnátka nejsou pro vás ta správná volba, stále máte na výběr. Ať už jde o snímatelné rovnátka, které můžete kdykoli sundat a pak si je znovu nasadit, nebo o invisalign rovnátka, která jsou tak průzračná, že je ani nepoznáte, že je máte na zubech. Možností je opravdu hodně a každý si může vybrat podle toho, co mu nejvíce vyhovuje.

Žаdné bоjеstі, jеn kneste zubу

Je důležité si uvědomit, že pokud se rozhodnete pro fixní rovnátka, budete potřebovat určitý čas na zvyknutí. I když je jejich nasazení méně invazivní než u jiných typů rovnátek, je přirozené, že se pocit jistého nepohodlí objeví. Ale toto nepohodlí bude postupem času ustupovat a vy budete moci opět jíst, mluvit a smát se stejně jako dříve, jen s tím rozdílem, že vaše zuby budou rovnější a vaše sebevědomí bude výš.

Gо fоr іt, dоn't ѕtоp nоw!

V životě je důležité jít za svými cíli a nepolevovat. A proč by to mělo být jiné u rovnátek? Pokud se rozhodnete pro fixní rovnátka, nevěšte hlavu kvůli strachu. Místo toho se snažte zaměřit na pozitiva, která vám nasazení rovnátek přinese. Budete mít krásný úsměv, zvýší se vaše sebevědomí a nebudete se muset bát usmívat se lidem na ulici, v práci nebo ve škole.

Rozhodnutí nasadit si rovnátka je velký krok a je přirozené, že se cítíte nervózní. Ale pamatujte, že jde o zákrok, který vám může zlepšit kvalitu života. A já věřím, že se vyrovnáte se strachem, který s tím může být spojen. Přece jen, kdo by si nechtěl pořídit krásný úsměv? Tak hurá na to!

Napsal Jiří Suchánek

Jsem stomatolog se specializací na prevenci zubního kazu. Působím v Ostravě, kde pečuji o úsměvy našich klientů. Když nejsem v práci, trávím čas se svou rodinou nebo se věnuji svým koníčkům, například běhání nebo psaní o tom, jak se starat o zuby. Moje práce je moje vášeň a snažím se neustále se vzdělávat, aby mé služby byly na nejvyšší možné úrovni.