Zubní fazety: Jak si vybrat správného zubního lékaře

Zubní fazety: Jak si vybrat správného zubního lékaře

Čemu se věnovat při výběru dokonalého zubního lékaře pro zubní fazety

Při hledání zubního lékaře pro aplikaci zubních faset, to může být jako hledat jehlu v kupce sena. A důvěřujte mi, o tom něco vím. Sám jsem se touto situací prokousával před pár lety. Byla to časově náročná, ale vyplatilo se to. Nyní mám ty nejkrásnější zuby na čtvrti! Ale nejsem tady, abych se chlubil, jsem tady, abych vám pomohl. Tak si pojďme říct, na co se zaměřit při hledání dokonalého stomatologa pro zubní fazety.

Budějte si důvěru s výsledky dřívějších práci

Můj první tip je důvěřovat očím. Nejenže je důležité si zjistit, jaký má váš potenciální zubní lékař vzdělání a certifikace, ale také pokud je schopen vám ukázat předchozí práci. Pokud lékař ukazuje fotografie úsměvů, které vám učarovaly, je to dobrý start. Má to ale své ale. Fotografie nemusí být jenom jeho práce, ocitly se tam třeba omylem, nemyslíte? Proto doporučuji, pokud je to jen možné, potkat někoho, kdo má na svých zubech jeho prací. Zblízka uvidíte, jak vypadají fazety po delším období. A také se dozvíte z první ruky, jak byla celá procedura.

Nesnažte se šetřit na nesprávném konci

Když chodím nakupovat, miluji hledání slev a výprodeje. Ale když jde o moje zdraví a vzhled, nejsem tak nadšený šetřit nevhodným způsobem. Fazety definitivně nejsou místem, kde bychom měli usilovat o úsporu peněz za každou cenu. Jsou vidět každý den a ovlivňují naše sebevědomí a celkový dojem. Investujte do kvality, ne do nízké ceny. Z dlouhodobého hlediska se vám to vyplatí.

Chcete se cítit skvěle ve své kůži? Vyberte si lékaře s dobrými komunikačními dovednostmi

Aby bylo možné dosáhnout skvělých výsledků, je třeba mít dobrý vztah se svým zubním lékařem. Musí vás respektovat a naslouchat vašim požadavkům. A vy na oplátku musíte respektovat jeho odborné znalosti a rady. Proto je dobré začít si budovat důvěru už od první návštěvy. Být schopen si s ním otevřeně a bez obav promluvit o svých očekáváních a obavách je naprosto nezbytné.

Nemějte strach ptát se na zkušenosti a odbornost

Jste možná trochu nervózní, když jde o konfrontování zubního lékaře s těmito otázkami, ale neměli byste se bát. Moje Mája, milý pes, nemá problém mě po ránu vzbudit a žádat o krmení, i když se mi ještě chce spát. Tak proč bychom měli mít my, lidé, problém zeptat se na něco, co nás zajímá nebo trápí. Ideální je vybrat si lékaře, který má bohaté zkušenosti s fasetami, nejlépe někoho, kdo se jimi specializuje. Pokud má lékař mnoho let praxe, je pravděpodobné, že už viděl a řešil všechny možné problémy, které mohou vzniknout. A to je přesně to, co chceme, ne? Rozhovor s lékařem by měl být přátelský, otevřený a plný vzájemného respektu.

Napsal Lukáš Pospíšil

Jsem stomatolog s několika lety zkušeností a praxe v Brně. Specializuju se na péči o zuby a ústní dutinu. Můj hlavní zájem a vášeň tkví v psaní o zubní péči a osvětě veřejnosti o důležitosti zachování zdraví úst. Kromě mé práce a psaní, miluji procházky v přírodě s mým psem Májou.